פולקסווגן טוארג מקבלת פנזין V6 חדש בנפח 3.0 ליטר

פולקסווגן הרחיב את מערך טוארג עם תוספת של מנוע בנזין V6 חדש 3.0 ליטר. ה- Powertrain יושב בראש רכבי השטח, במחיר של 52,635 ליש”ט, עם משלוחים ראשונים צפויים באפריל.
הבנזין החדש של הטורבו-ליטר V6 החדש של Touareg מייצר 335 כ”ס ו -450 ננומטר מומנט, שהוא 53 כ”ס הרבה יותר מה- V6 TDI הישן עם טווח הטווח. הכוח מוזן לכל ארבעת הגלגלים דרך תיבת טפטטרוניק עם שמונה הילוכים, ומציע ספרינט 0–62 קמ”ש של 5.9 שניות ומהירות עליונה של 155 קמ”ש.
פרסומת – המאמר הקצר נמשך להלן

• סקירה חדשה של פולקסווגן טוארג לשנת 2019
הכלכלה עבור ה- V6 החדש גרועה יותר ממקבילה לדיזל שלה, עם נתונים נטענים של 31.7 מגה -בתים ו- 203 גרם/ק”מ CO2 לעומת 34.9 מגה -בתים ו- 173 גרם/ק”מ CO2 בהתאמה.
4

בדומה לדגמי הדיזל, שלוש רמות לקצץ יהיו זמינות עבור Touareg V6 TSI. דגמי SEL-SEC בסיסי מגיעים כסטנדרט עם גלגלי סגסוגת בגודל 19 אינץ ‘, פנסי LED ואורות זנב, בקרת שיוט אדפטיבית, תצוגת מסך מגע בגודל שבעה אינץ’, ניווט לוויין, קישוריות Bluetooth ומגוון רחב של טכנולוגיית תמיכה נהגת.
דגמי R-Line בינוני טווח מתחילים מ- 56,135 ליש”ט. כמו שאר דגמי ה- R-Line של פולקסווגן, הטוארג מקבל מראה ספורטיבי יותר עם פגושים מתוקנים, חצאיות צד חדשות, מערכת קירוי פנורמית זכוכית וגלגלים של 20 אינץ ‘. למפרט מתווסף מצלמת וידיאו היפוך, אך התצוגה נותרה באותו גודל בגובה שבעה סנטימטרים.
דגמי טכנולוגיות R-Line Topping Range מתומחרים בין 59,235 ליש”ט, ומגיעים כסטנדרט עם מושבי עור ‘Ergocomfort’ ומערכת ההכנה החדשה ביותר של פולקסווגן ‘Innovision’, המורכבת מתצוגה ענקית בגודל 15 אינץ ‘לצד פאנל מכשירים דיגיטלי בגודל 12.3 אינץ’.
טכנולוגיה חדשה אחרת כוללת היגוי אקטיבי של גלגלים אחוריים, שפותחו כדי לסייע ביציבות הפינה, ומערכת מישה אווירית חדשה, שיכולה להעלות את גובה הרכיבה של טוארג ב -70 מ”מ כדי לשפר את יכולת השטח. שתי המערכות מושאלות מאאודי Q7 ובנטלי בנטייגה, ושניהם יהיו זמינים כתוספות אופציונליות.
פולקסווגן מספקת גם חבילה חדשה מחוץ לכביש כאופציה עוד יותר עבור ה- Touareg, ומוסיפה מצבי נהיגה נוספים, הגנה על גוף אחד ומיכל דלק גדול יותר. כדי להשלים את החבילה החדשה, פולקסווגן שיפרה גם את עומק הרכבים המרבי של רכבי השטח בין 490 מ”מ ל 570 מ”מ.
המפיק הגרמני טוען כי כ -40 אחוז מבעלי טוארג האירופיים משתמשים במכוניותיהם כרכבי גרירה. מודל חדש זה פותח והוערך בהתאם, לאחר שהוערך עד לגרור עד 3.5 טון דרך סרגל גרירה נשלף חדש, אפילו עם מנוע הדלק V6 החדש.

האם היית מחשיב רכב שטח בנזין? ספר לנו בתגובות …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

מכוניות Quadro מכריזה על שישה אופניים חדשים ל- EICMAמכוניות Quadro מכריזה על שישה אופניים חדשים ל- EICMA

יצרנית אופנועים שוויצרית Quadro Automobiles חשפה מגוון של שישה מכוניות חדשות המונעות על בעירה כמו גם מכוניות כל-חשמליות למופע האופנועים של ה- EICMA השנה-כולם נוצרים בקיצור -נסיעות מטרופוליניות. מכונות Quadro